| nimenisinimik a întrebat:

Am 16 ani si problema mea este urmatoarea. Vrea sa strang o suma destul de mare pentru un aparat foto dslr(simt ca as putea face opere de arta)insa ideea e ca banutii astia se strang cam greu.Ce idei aveti de economisit sau stiu eu...orice.Mersi fain!

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse pe internet si sa iti faci ceva banuti de pus deoparte. in functie de ce si cat vinzi. Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj in privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fotograf bun poate face opere de arta si cu un aparat sh, nu neaparat dslr.
Un p500Nikon poate face de toate si il gasesti si la 500 ron.

| Deliiiia a răspuns:

Poti sa-ti vinzi niste lucruri sau sa confectionezi bratari, cercei...etc.

| Ravenborn a răspuns:

Păi întreabă ceva rudă sau prieten apropiat dacă nu te poate angaja pentru un timp pentru ei sau așa, sau să vinzi diferite lucruri de care nu mai ai nevoie.

| Pikabu19 a răspuns:

Spune-le parintilor tai,bunicilor si ce rude mai ai, ca vrei bani in loc de cadou de ziua ta, Craciun, Paste... Asa vei strange destui, dar depinde ce suma iti dau.