| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Am luat si eu Samsung galaxy s3.
Si am citit pe google pe anumite forumuri ca dupa 150 -200 de zile de functionare incepe sa faca figuri adica sa se stinga din senin etc...
E adevarat?
Daca da din ce cauaza?
Si cat costa dupa reparatia?
Raspundeti la toate intrebarile legate de acest subiect.

Răspuns Câştigător
| barbutxxx a răspuns:

Lol daca crezi ce spun toti fraieri ajungi sa mori de foame, daca un telefon e pastrat in conditi optime merge mult si bine. dar daca ii trantesi il ti in umezeala fara husa, sau il scapi in apa sau ii ploua normal ca se duce. Fratimio are s3 la cumparat la 2 saptamani dupa ce a aparut in Romania si merge ca nou.

6 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Asta depinde doar de tine, de cate aplicatii ii descarci, de cate ori il trantesti de pamant etc. Majoritatea androidelor au probleme de genul, dar eu zic sa stai linistit. aici depinde si de noroc. Si plus de asta ar trebui sa ai garantie, nu?

| AsuRo98 explică (pentru Cosmiinna):

Da am garantie 2 ani.
Da ce problema are android?

| Cosmiinna a răspuns (pentru AsuRo98):

Pai au aceste defectiuni, se blocheaza de obicei din cauza nivelului ridicat de tehnologie.

| AsuRo98 explică (pentru Cosmiinna):

Pai sistemul andoid care e acum 4.3 nu e destul de bun ca sa faca fata?
Da apropo nu se mai face upgrade la Samsung galaxy s3?
Ca sa faca fata la technologie?

| Cosmiinna a răspuns (pentru AsuRo98):

Sunt bune, intocmai ca sunt prea bune au uneori mici probleme dar stai linistit, nu ti se va strica prea curand. probabil ai sa ajungi sa te plictisesti de el. verisoara mea are tot Samsung galaxy S3 si avea ceva probleme cu mesajele gen nu ii mai apareau sau i se bloca pur si simplu telefonul cand primea mesaje. asa e orice telefon, nu-s perfecte. upgrade cred ca poti face de pe site-ul telefonului. sau daca ai ceva program, in orice caz nu iti descarca aplicatii de care nu ai nevoie doar strictul necesar, pentru a nu-i umple memoria degeaba:* sa-l folosesti sanatos, si repet stai linistit. asta nu-i motiv de stres!

| AsuRo98 explică (pentru Cosmiinna):

Pai telefonul cand a iesit din fabrica avea 4.0.
Eu tocmai ieri le-am primit si nu trebuia sa aiba 4.0?
Ca m-am uitat la despre telefon si scrie actualizare software..eu n-am dat pe actualizare.
Da imi arata ca la sistem andoid am 4.3 deci sa actualizat singura? sau?