| Ghinea_Alin_1998 a întrebat:

Salut.Am niste bani intr-un cont in Germania, la banca Volksbank.As putea sa ii transfer in alt cont aici, in Romania? Daca da, atunci cum?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca ai cont deschis la banca din Romania, prin transfer bancar.

| alessia5158 a răspuns:

Ii poti transfera din contul Volksbank Germania in contul Volksbank Romania.

| Ghinea_Alin_1998 explică (pentru alessia5158):

Dar eu sunt in Romania.Am doar numarul de cont si IBAN-ul.Se poate asa?

| alessia5158 a răspuns (pentru Ghinea_Alin_1998):

Daca contul deschis in Germania iti apartine, du-te la orice filiala a bancii din Romania( cu pasaportul sau cartea de identitate in baza cauia ti-ai deschis contul).

| AleXzpm a răspuns:

Volksbank este și-n România.