| Ddragons15 a întrebat:

Am o intrebare cum vand un laptop pe olx? stiu sa pun un anunt dar nu stiu cum sa procedez daca ma suna un cumparator din tara dar care locuieste mai departe de mine.cum ii trimit laptopul vine cineva de la olx sa il ia cu masina sau cum? si cum sa impachetez laptopul pentru transport (nu mai am cutia de la el). multumesc!

Răspuns Câştigător
| Chelu28 a răspuns:

SALUT PAI AI DOUA LUCRURI :

1) Vine cineva sau il duci la centru din orasu tau.

2) Si pune-l in orice cutie dar nu cear mare cit sa intre si accesorile.

Da funda si sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Cauti o cutie de carton curata si o modifici. La detalii spui pretul laptopului si adaugi la urma taxa de curierat(posta romana e mai ieftin, iar fan curier si altii sunt un pic mai scumpi dar si mai rapizi).
Adaugi la detalii produs nereturnabil pentru ca sa stie cumparatorul ca odata cumparat, cumparat pentru totdeauna. Vezi sa fie in stare de functionare; iar daca nu e, sa specifici asta. Specifici absolut orice problema ai gasit la el.
Daca cumparatorul se afla in localitatea ta, este bine sa te duci tu cu laptopul la el. Dar asta stabiliti impreuna la telefon.