| Parangalevacy a întrebat:

daca am 17 ani si 6 luni, as putea sa ma angajez in alta tara? De exemplu:in Italia-cules de mandarine.
Mai pe scurt, se angajeaza minori?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă la atât te duce creierul, doar la cules de mandarine, de ce nu, merită să încerci și nu văd de ce nu s-ar angaja minorii doar să nu te aștepți la prea mulți bani.

| Parangalevacy explică (pentru T0T):

Ma asteptam la vreun raspuns ca asta cu "atat te duce creierul". Stai linistit ca, creierul ma duce mult mai mult si nu vreau sa ma duc acolo pentru a-mi face "avere".Am 17 si si vreau sa fac ceva bani pentru ca am nevoie de ei neaparat pentru ca numai cu ei pot sa imi acopar din problemele financiare si sa pot da mai departe la facultatea la care sper sa pot sa dau.Dar in fine, nu conteaza chestiile astea, eu am vrut doar sa aflu daca s-ar putea angaja.Ai zis ca atat ma duce capul...pai ce ai vrea sa fac la 17 ani? Sa ma angajez in Romania ca barman si sa am 400 de lei salariu si nici pe aia sa nu fiu sigur ca o sa ii primesc toti? Oricum, mersi de raspuns. happy

| Vladii a răspuns:

De ce te-ai duce afara sa culegi mandarine? laughing) Frate eu zic sa te duci sa te angajezi la un McDonald's sau ceva laughing

| Parangalevacy explică (pentru Vladii):

McDonald's? Sunt de la tarawinking