| Klaudiucnene a întrebat:

Salut am si eu o întrebare daca imi cumpăr o masina din aunl 2010 mai pot beneficia de ajutorul reducere la gaze?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Poti,daca guvernul nu modifica lista bunurilor mobile considerate a NU fi de stricta necesitate pentru nevoile familiei din Anexa 5 a Hotararii de Guvern nr.50/2011(http://www.mmuncii.ro/......_2011.pdf)

In lista, detinerea unui autoturism cu o vechime mai mica de 10 ani, aflat in stare de functionare, NU este compatibila cu solicitarea ajutorului social pentru incalzirea locuintei pe timpul iernii.