| badearoby a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un pc de la media galaxy online in rate cu card de cumparaturi raiffeisen bank si as vrea sa va intreb daca este in regula sa dau datele de pe card, adica daca pot sa am incredere in ei.

Răspuns Câştigător
| alexutzu1981 a răspuns:

De regula cardurile actuale beneficiaza de 3D secure. Adica la tranzactiile online poti seta si o parola si chiar daca cineva iti va fura cardul nu va putea face cumparaturi online cu el daca nu stie parola. Plus de asta unele carduri beneficiaza si de asigurare suplimentara, in caz ca ti-au fost retrasi bani de pe card fara acordul tau, banca iti da banii inapoi.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Poate nu faci prostia sa iei porcarii de-alea gata montate de la MG... nu de alta, dar si eMAG sau pcgarage accepta plata in rate si una e sa iti faci un sistem cu componente de calitate, alta e sa iei ce rahaturi iti baga ei pe git.

| dadine a răspuns:

Tranzactia o faci ca orice alta tranzactie online, dai numarul cardului, numele de pe card si nr. de pe spate, daca ai incredere in tranzactiile online poti sa faci asta. oricum dupa aia poti verifica in raiffeisen online cum si cand au fost retrasi banii. sa nu uiti sa bifezi cate rate vrei.