| mTw a întrebat:

Salut.

Cum poti deveni un om de succes? Adică să fii recunoscut si apreciat, nu doar pe retele de socializare, ci peste tot. Care sunt pasii?

Funda

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu intreba aici. Oamenii de succes nu stau pe TPU.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu cred ca exista o reteta anume a succesului.
Trebuie doar munca/seriozitate si perseverenta!
Daca nu dai dovada de seriozitate, nu rezolvi nimic, iar daca nu te lupti sa ajungi acolo sus prin munca, iar nu rezolvi nimic...
O zi buna happy

| Clorox a răspuns:

Succesul in viata este la fel ca cel pe Youtube, trebuie sa fii special, sa ai ambitie si sa-ti placa ce faci!
Un youtuber care a pornit de la 0 si care acum are 13, 339, 032 de abonati a spus:
''Cand eram la inceput credeam ca, canalele cu milioane de abonati au un secret sau ceva, acum, cand sunt ca ei am aflat ca nu exista asa ceva, trebuie munca, rabdare, pasiune si iubire fata de voi, voi ati facut comunitatea sa se ridice, nu eu, eu doar ma joc si tip la un monitor!''
Pe scurt, nu exista asa cevawinking

| ALGator a răspuns:

Îți alegi niște domenii, proiecte, lucruri în care sa excelezi. Acestea trebuie să te atragă, chiar dacă la început mai puțin. Ele vor fi motorul, tu doar șoferul.

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu zic sa iti faci o afacere, sa scoti profit asa repede incat sa ajungi sa te stie toata lumea..nu stiu laughing

| Țoglă a răspuns:

Să lucrezi la caracter. De aici pornesc toate.

| 4StarLight a răspuns:

Nu există nişte pași bine stabiliţi, ţi-i creezi tu! Depinde cum vezi succesul și ce vrei să fii!
Succesul pleacă de la dorinţa de a fi un om de succes!
Poţi deveni un om de succes nu numai prin ceea ce faci, ci şi prin ceea ce eşti, ceea ce gândeşti.
Crezi că degeaba sunt întrebaţi actorii cum s-au simţit pe parcursul filmărilor, cum se înţeleg?
Poţi deveni un cântăreţ de succes prin punerea unui videoclip cu tine pe Youtube sau poţi cânta undeva, într-un minirestaurant ca apoi să fii contactat de o casă de discuri să-ţi lanseze melodiile sau să te promoveze!
Deci din 2 puncte total diferite se poate ajunge la exact același obiectiv!
Pașii sunt ai tăi,cum nimeni nu are același pas, nici viaţa nu are!
Pleacă totul de la încredere şi voinţă, dacă ai baza poţi urca tot muntele până în vârf, unde se află succesul! Toţi pleacă pe acel drum, dar majoritatea se întorc!
Tu din care grupă faci parte?
Scuze că am vorbit mai mult în metafore, dar sper că ai prins ideea! happy

| mTw explică (pentru 4StarLight):

Eu sunt pasionat de fitness, pe asta as merge, dar e complicat ...deoarece nu prea am cunostinte ca si persoane si ar fi destul de greu sa ajung unde imi doresc eu

| popa07ady a răspuns:

Vointa,caracter,rabdare,profesionalism si ani de munca!

| filipcrobert a răspuns:

Http://www.personalitatealfa.com/blog/
Încearcă aici, dar vei avea de citit.