| EuShiAtat69 a întrebat:

De la ce suma lunara (in lei) in Romania se poate considera o familie cu 1 copil bogata?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine bogat. Pentru mine bogat inseamna sa conduc un Porsche sa am o vila cu piscina in curte.

Pentru altii vad ca bogat inseamna 5000 lei pe luna, adica un trai decent

| OnuOnulică a răspuns:

Fiecare salariu de părinte să fie de 35 milioane. Cu 70 de milioane pe lună te poți considera bogat.

| suntserios a răspuns (pentru OnuOnulică):

Pai sunt mii de romani care castiga 35 mil pe luna? Chiar crezi ca suntem o tara plina de bogati?

| OnuOnulică a răspuns (pentru suntserios):

Dacă ambii părinți depășesc 70 de milioane pe lună împreună atunci te poți considera bogat.

| Frank51 a răspuns:

Cam de la 1000 de euro in sus.

| ABCD122 a răspuns:

Daca ai bani in Romania esti bogat. Daca nu, esti sarac.

| suntserios a răspuns (pentru ABCD122):

Asta e mama intelepciunii. Daca ai bani esti bogat, daca nu esti sarac

| ABCD122 a răspuns:

Sa ma bucur?

| Robert1999999 a răspuns:

Pai venitul ambilor parinti, sa fie de cel putin 5000 lei impreuna happy

Noapte Buna

| suntserios a răspuns (pentru Robert1999999):

Pai sunt mii de romani care castiga 25 mil pe luna? Chiar crezi ca suntem o tara plina de bogati?

| Robert1999999 a răspuns:

DA, dar pentru noi, in Romania 5000 LEI inseamna ceva, uitate in alte tari cum o duc alti, plus ca la noi slaru mini e de 800 lei, aca ca parerea mea, venitul lunar la o familie de romani, este destul de mare.