| GoguNebunu a întrebat:

Salut imi puteți spune 10 afaceri care să producă cam 1500-5000 de euro pe lună(chiar şi mai mult) cu o investiție de maximum 10.000 de euro.Dau Fundă!

Răspuns Câştigător
| sweetphilosophy a răspuns:

Simplu, IT happy

9 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Numai 10 vrei? lol

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ooooo cat m ai amuzat. Unde ai auzit tu asa minune de afacere? Daca ai de investit macar 200-300.000 euro poate mai discutam

| johnnny123 a răspuns:

Pana acum ai vrut sa te faci pilot, judecator in SUA, procuror, avocat, sa-ti gasesti o slujba platita cu 15.000 dolari pe luna, sa-ti faci o fabrica de tractoare si sa aduci masini din Germania.

Am inteles, ai 15 ani si nici o notiune despre cum se castiga cu adevarat banii in lumea asta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa aberezi.

Ca sa ajungi castigi 15000 de dolari pe luna trebuie sa treci prin toate fazele intermediare. Adica mai intai sa castigi 10 dolari pe luna, apoi 100 de dolari pe luna si asa mai departe. Tu cam in ce stadiu te afli?

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

S a gandit ca miliardele de oameni din lumea asta care traiesc de pe o luna pe alta sunt fraieri si el da lovitura cu afaceri luate de pe net

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Mai este un utilizator similar pe TPU, cel care are avioane de pasageri, cariere de piatra, ferme, petroliere si vrea sa organizeze concerte pe National Arena si sa aiba o emisiune la TV.

S-or fi schimbat si vremurile, dar eu nu tin minte ca la 15 ani sa fi fost in halul asta de rupt de realitate. Parca eram totusi mai cu picioarele pe pamant si cu o viziune mai realista asupra lumii.

| ValiR a răspuns:

Salut,
Daca era posibil asa ceva, sa iti recuperezi investitia in 2-3 luni si dupa sa mergi pe plus cred ca majoritatea eram "patroni".
Mai ceri si 10 nume de asemenea afaceri, daca cereai 7 ca tot e cifra magica cred ca iti raspundea cineva.
Bafta!

| GoguNebunu explică:

Din moment ce am dreptul să pun o întrebare o pun oricât de prostească ar suna.Eu ştiu că la întrebări se dă răspuns, nu jignirea directă/indirectă a persoanei respective.Da, îi consider fraieri pe cei care muncesc pentru a îndeplini visele celorlați.Desigur că pentru a munci pentru tine e nevoie de muncă grea, timp şi bani iar bani îi poți face lucrând sau luând împrumut de la bancă (cea mai mare prostie).Nu sunt atât de desprins de realitate pe cât credeți voi, ştiu că banii nu cad din cer, afacere cu 10.000€ există, care produce 1500€/lună însă nu la început, eu cunosc faptul că trebuie aşteptat o perioadă de timp până ca afacerea respectivă să producă un profit relativ constant.Eu întrebasem de afacerea care a intrat deja în stadiul de aducere a unui profit cât de cât constant.Pentru cei care m-au considerat un puşti prost cu capul în nori, uitațivă şi analizațivă pe voi şi după aceea pe mine.Bafta tuturor!

| GoguNebunu explică (pentru GoguNebunu):

(ar suna)---> o fac.

| boker a răspuns:

O afacere este considerata un succes daca iti poti scoate investitia in primii doi ani. Cu cat mai repede, cu atat mai bine. Investind 10000 si sa produca 1500 nu e neaparat imposibil, dar poate dupa cateva cicluri de profit reinvestit. Incearca www.ereb.ro, poate te ajuta cu unele idei.