| ILikeRiven a întrebat:

Am si eu o dilema, am 15 ani si vreau ca pana la anu sa pot strange ceva bani vara e pe terminate iar eu nu am gasit niciun loc de munca temporar. Vreau foarte mult sa strang bani pentru a imi cumpara un motor, ai mei au spus ca daca strang cam jumatate mai pun ei si nu stiu de unde as putea sa fac rost de bani, ma puteti ajuta cu sfaturi? Stau pe langa Brasov si fac scoala acolo va rog mult de tot daca puteti sa ma ajutati, multumesc anticipat (p.s. fac orice fel de munca )

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De obicei prin malluri mai angajeaza ca sa ajute la carat, aranjat de rafturi, sau cand faci 16 te-ai putea angaja ca si chelner intr-o cafenea.
Succes!

| KNz9898 a răspuns:

Incearca ceva in constructii, cu unchiul tau sau cu cineva, sau poti sa vinzi ziare, sau angajeaza-te la un supermarket, chiar daca nu ai 18 ani ca sa asezi marfa in rafturi