| Lywyu28 a întrebat:

Am tot vazut la diferite stiri comentarii de genul:"Valorifica-ti timpul liber si castiga bani de acasa. Cautam operatori pc( cunostinte minime) seriosi si rabdatori. INSTRUIREA se face prin 12 cursuri gratuire prin email, iar la terminarea acestora puteti continua sau va puteti retrage. Poti castiga 300 euro pe luna pentru inceput si castigul poate creste, dar pe termen lung"ce parere aveti? a mai vazut cineva? stiti cumva despre ce e vorba?

Răspuns Câştigător
| Nede a răspuns:

Nu stiu exact la ce anunt te referi tu in intrebare, dar majoritatea "ofertelor" de genul asta sunt destul de dubioase. Majoritatea companiilor care vin cu aceste propuneri, inaintea inceperii acelor cursuri "gratuite", te pun sa semnezi un contract cu ei in care se stipuleaza ca esti obligat sa muncesti pentru ei o anumita perioada de timp dupa ce termini acele ore de training(6 luni, 1 an, etc.).
Acum ti'am spus, nu stiu daca asta se aplica si la ce ai spus tu mai sus. E bine sa verifici si sa le ceri cat mai multe detalii daca vrei sa aplici.
Sper ca te'am ajutat. O zi buna sa ai!

| Lywyu28 explică (pentru Nede):

Ms mult.O zi buna si tie!

2 răspunsuri:
| Pandhoraa a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu pierde timp facand cursuri cu cineva care dupa finalizare sa se retraga, undeva ceva nu e ok
eu zic ca ai putea incerca ceva concret
poti lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/