| SteFFz99 a întrebat:

Am vandut o placa video si vreau sa trimit produsul prin Posta Romana. Ce trebuie sa fac? Cumparatorul mi-a spus ca mai intai plateste suma ceruta si abia apoi ridica produsul. Eu ce trebuie sa fac? Imi primesc banii abia dupa ce ridica el produsul, nu? As vrea toti pasii detaliati daca se poate. Funda big grin

2 răspunsuri:
| gabriel87000 a răspuns:

A mai fost subiectul asta ceri adresa destinatarului trimiti prudusl printr-o firma de curier produsul ajunge la pers respectiva da bani la firma iar firma ti aduce tie tu dai produsul iei iti aduc bani simplu

| MihocSilviu a răspuns:

Prima data trimiti produsul in orasul stabilit, apoi la predare cumparatorul da banii postasului, iar postasul ii da postei din orasul in care ai trimis produsul si de acolo ajung la posta din orasul tau.