| SteveG a întrebat:

Idei de afaceri cu 15.000 Euro?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Probabil una din urmatoarele afaceri: o pescarie, sau o livada cu pomi fructiferi, sau crescatorie de prepelite, iepuri. Sau de ce nu, cultura catinei, daca gasesti agentii interesate de cumpararea acestor produse.

Nu stiu exact daca iti ajung banii pentru vreuna din aceste afaceri, dar, avand in vedere ca toata lumea are nevoie de alimente, cel putin teoretic ar trebui sa mearga un astfel de afacere.

Eventual, poti intra pe Google si sa scrii IDEI de AFACERI si, vezi ce gasesti.

Daca doresti sa deschizi o afacere intr-un sat, o idee buna ar fi sa inchiriezi spatii pentru cabinete medicale, coafura, caci la tara au nevoie de asa ceva si nu prea au, iar cu banii primiti lunar pentru spatiul dat in chirie, iti deschizi alta afacere.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pamint, pamint, pamint. Orice altceva sint povesti pentru inapti. Investeste in teren agricol, ca altul nu mai apare de nicaieri. Chiar daca il dai la o asociatie, ceva-ceva tot iei.

| redwood a răspuns:

Bursa. Platforme: Trading 212 sau BVB.
Bursa necesita un anumit timp de practica adica cu un cont demo te obisnuiesti cu tranzactiile.
Prima oara invata termenii generali si vizioneaza tutoriale.

| Toma_Wtg_1998 a răspuns:

Un bar, o cafenea, sunt multe chestii de facut cu 15.000 euro.