| Mihail2020 a întrebat:

Stie cineva site-uri cum poti sa castigi bani prin internet.

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum sa castigi banii pe internet... sunt doar pacaleli.

| Grimmjow69 a răspuns:

Acum serios, se castiga bani, muncind sau furand, ca si in viata reala. daca intrebi despre prostiile cu clickuri and stuff, si acolo, daca esti cinstit aproape sigur ca nu merita efortul decat daca ai foarte mult timp liber. daca gasesti metode sa ii pacalesti poate vei castiga mai multi bani.

| Mihail2020 explică:

Uitati Pe Cleanfiles castigi multi bani am auzit dar nu stiu cum sa fac si eu sa castig bani?
Daca cineva stie cum sa incep acest lucru are si Funda +Vot.

| GabrielaIoana a răspuns:

Sincer eu nu cred ca exista asa ceva. Daca ar exista toata lumea ar sta acasa si ar face banii pe internet.

| costan a răspuns:

Lasa carcotasi sa vorbeasca si tu poti incepe sa castigi bani de pe net, totul depinde numai de tine, vezi aici despre ce este vorba: http://bit.ly/1af5LBq

| Janek21 a răspuns:

Da, exista. Se numesc site-uri de JOB-uri.

www.ejobs.ro
www.bestjobs.ro
www.myjob.ro

| ErikaEri a răspuns (pentru Janek21):

laughing)) bun raspuns. insa acum 1 an 2, prietenul meu facea bani la''bursa'' sau ceva de genul ''juca la bursa'' sau nu stiu cum sa ma exprim, pentru ca nu cunos. oricum facea in jur de 400$ pe saptamana. depinde cat timp avea liber. dar pentru inceput a trebuie sa depuna in jur de 50lei

| KodrutZ a răspuns (pentru Janek21):

Nu timpeniile alea, te rog!
@Erika: La bursa cum se fac, asa pot zbura banii. Nu e mare fis sa intri cu 1000 de dolari si sa ii faci 2-300.000 in citeva zile, la fel cum pot sa se evapore in 5 minute si sa ramii fara nick. Bursa e pentru cei cu nervii FOARTE tari si cu autocontrol de shaolini + cunostinte solide in domeniu.
@Moartea911: Se cheama freelancing. http://www.ziare.com/......om-1224240

| Schweitzer a răspuns:

Buna!
Cea mai noua metoda care va fi lansata in curand in Romania este VivaSms. Esti platit ca sa primesti sms-uri.
Mai multe detalii aici: http://www.vivasms.ro/h/5906eed7b6
Bafta!

| FlorinM28 a răspuns:

Salut. Daca ai rabdare, poti face bani pe internet. Poti gasi detalii pe http://www.castigi-bani-pe-net.ro/. Sunt mai multe metode de a castiga bani. Am descoperit de curand una cu care poti sa faci 1$ pe zi doar lasand calculatorul sa mearga. Bafta!

| Madalidia a răspuns:

Da, se pot face bani pe internet! Daca te implici putin, in curand, cu aceasta afacere vei face bani frumosi. Si te aisgur ca e serioasa treaba. Acceseaza linkul urmator http://www.make-profit.ws/ si vei afla despre ce este vorba. Pentru orice neclaritate ma poti contacta pe e-mail sau nr de telefon pe care il vei gasi pe site. Bafta!

| ciocotoff a răspuns:

Fa-ti cont pe MailDirect:
http://www.maildirect.ro/inregistrare/18a20f4c804e935e8919a9e1c0f935a8
-pentru inregistrare primesti garantat 6$
pentru fiecare citire a newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 0, 5 centi
pentru fiecare click in interiorul newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 1 cent
pentru Share pe Facebook primesti 1 cent pentru fiecare campanie impartasita pe Facebook
primesti 10 centi pentru fiecare user care se inscrie din partea ta in platforma MailDirect pentru primii 200 de prieteni, dupa care suma scade la 2 centi.
in momentul in care atingi suma de 50$ in contul tau, la prima plata, incheiem un contract cu tine si iti viram banii in contul tau personal, ulterior platile fiind facute in baza contractului initial fara alte formalitati.
Inca nu te-am convins? Primesti 10% din castigul intregii tale echipe!
acceseaza http://www.maildirect.ro/inregistrare/18a20f4c804e935e8919a9e1c0f935a8 si Succes!

| DonEuro a răspuns:

Legea multiplicarii
Ingrediente :
-un plic timbrat
-o coala alba de hartie
-6 bancnote de 1-5 lei
-un pix
Mod de preparare :
-se iau colile de hartie pe care se scrie mesajul : M-AM ADAUGAT LA LISTA TA!
-se iau bancnotele si se impaturesc in colile de hartie (sa nu se observe bancontele)
-fiecare coala A4 se introduce intr-un plic timbrat
-pe plic se scrie la expeditor : Numele si adresa ta
-pe fiecare plic se scrie la destinatar urmatoarele adrese :
plicul 1 : Pascaru Bogdan Str.Manta Rosie, Nr 14, Bloc ELM, Et.2, Ap 9, Cod 700670, Judet Iasi, Iasi
plicul 2 : Seicean Alexandra, Str. Gheorghe Magheru, nr.19, Jud. Alba, cod
515400, Blaj
plicul 3 : Meghea Catalin-Ionut, strada Marginea nr. 30 jud.Botosani oras Darabani cod 715100
plicul 4 : Cimpoies Claudiu, str.Gladiolelor, nr.9B, bloc. G88, ap.24, cod
510218 Alba Iulia
plicul 5 : Benchea Alice, Mun. Iasi, Jud. Iasi, Str. Stoicescu, C4, et. 3, camera 85, cod 700496
plicul 6 : Ciocoiu Ovidiu, Mun. Husi, Jud. Vaslui, Str. Eroilor, nr. 6, bl.12, sc. D, ap. 48, cod 735100
-se iau toate cele 6 plicuri,si se pun intr-o cutie postala.
-se asteapta,si se verifica zilnic casuta postala personala,sa vezi cate plicuri ai primit.
-Ca sa primesti cat mai multe plicuri, trebuie sa arati mesajul asta la cat mai multe persoane, prieteni, rude, cunostinte, sau pur si simplu, persoane carora ai ocazia sa-l arati.
Exemplu : trimiti acest mesaj unui nr de 200 de persoane, di care, sa zicem ca vei primi inapoi 10 plicuri.Decu 10 * 5 ron=50 ron
-ai castigat 50 ron cu adresa te pe randul 6 (din lista cu cele 6 adrese)
-cele 10 persoane care ti-au trimis tie, publica la randul lor acest mesaj de 200 de ori, cu adresa ta pe pozitia 5, deci mai primesti cate 5 plicuri : 5*10*10=500 ron
-si tot asa, pana ajungi in faza in care adresa ta ocupa pozitia 1
-dupa ce vei fi sters de pe lista, faci rost de ultima lista si te treci iar pe ea, si repeti procedura.
-in concluzie, NU e de ajuns ca tu sa trimiti cele 6 plicuri si sa primesti 5 inapoi,si gata,ai terminat.
-TREBUIE sa dai acest mesaj mai departe : pe forumuri,pe mail, pe messenger, anunt in ziare, sms, hi5, myspace ...etc etc etc, sunt zeci de metode, pentru a face cunoscuta lista la cat mai multe persoane
P.S - cu cat mai multe mesaje trimise, cu atat mai multe plicuri primite

-toata afacerea asta este legala, puteti intreba si la posta
-pur si simplu trimiti un plic in care se afla o coala de hartie si o bancnota de 5 lei, ca si cum ai trimite o scrisoare.