| Flavius1998 a întrebat:

Salut TPU

Stie cineva un site unde pot investii o anumita suma de bani, iar pentru aceea suma sa imi ofere un comisin de exemplu de 1% / zi timp de nu stiu cat timp...

De exemplu inv-compass.com

Se investesc minim 10 Euro, acei 10 E se investesc automat si nu poti sa-i mai scoti... dar din acei 10 Euro iti ofera un comisiun de 1, 5 % / zi timp de 81 de zi. deci ai iesii pe profit + ca daca bagi sume mai mari iesi mult mai bine.

Dar nu stiu daca e teapa sau nu...

A incercat careva un site de genu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, sa fim seriosi iti promit ca aproape dubleaza suma in 3 luni si te mai intrebi daca e teapa sau nu?

| Flavius1998 explică (pentru suntserios):

Acum nici eu nu stiu ce sa mai cred, un prieten il foloseste. si ii se dau banii. dar am inteles ca, cand devin populari pe piata si investesc multi sume mari il inchid.

| suntserios a răspuns (pentru Flavius1998):

Pai daca ai un prieten care e asa multumit de ce nu il intrebi pe el ce face acolo cel mai exact.

Si nu ti se pare stupid sa inchida treaba cand ajungi cunoscuti si le merge bine?

| cristimihailov a răspuns:

Salut, din ce stiu eu sunt tepe.
Iti iau banii aia si apoi incep sa te taxeze. La final o sa merite un pic acolo daca ai bagat peste o anumita suma.

Nu m-as arunca la asta. Am vazut la cineva ceva de genul acesta si a fost in cele din urma o mare teapa.

Gandeste-te altfel: iti dau 100 Euro si tu imi dai 1% pe zi din 100E. Asta inseamna ca intr-un an tu va trebui sa imi dai 365% dobanda din acei 100E. ( imi vei spune ca e pe 81 de zile, dar dobanda anuala e aceeasi)

Pe cand banca iti da 4% dobanda pe an.

Cand esti de atatea ori mai bun decat banca, ceva nu e in regula.

In principiu, in cazul in care sa zicem ca ai fii credibil, ca sa obtii valoarea asta si sa mai obtii si tu ceva pe deasupra, ar trebui sa investesti in actiuni riscante, cel putin.

Dar actiunile riscante vin la randul lor cu riscuri mari. Ceea ce inseamna ca poti sa si pierzi.

Pe scurt, e teapa. Stay away happy