Întrebare recomandată | laurentiu9712 a întrebat:

Tocmai am terminat liceul, unde pot munci doar cu diploma de bac? Fara depozite, acolo poti merge si cu 4 clase. (Nu ma astept sa imi gasiti voi locuri de munca, doar sa imi spuneti niste domenii in care nu este nevoie de studii superiore)

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vanzator la diverse buticuri/magazine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La depozite se duc aia cu 4 clase si intra aia cu diploma de bac daca stiu sa numere lazile care le cara si pot face diferenta intre soiurile mere. Tu ai o diploma si nu stii sa faci nimic, ce servici doresti?

| laurentiu9712 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ai dreptate, imi e rusine de ce am scris acum. nu voiam sa zic ca ei sunt prosti doar ca bacul se cere peste tot chair daca nu este nevoie de el.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru laurentiu9712):

Ba, eu dau unele raspunsuri mai intortocheate si unii cre ca am ceva cu ei. ideea e sa te pun sa gandesti. In final nu te intreaba nimeni nici de diploma nicaieri. Oriunde te duci in lumea prima intrebare e - Ce stii sa faci?
Diploma nu poate munci.

| laurentiu9712 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta cu diploma nu nu stie. nu face, nu e vina, daca se dadea bacul din ceva mai util era super....nu stiu ce absolvent de liceu stie sa faca ceva productiv...

| Clorox a răspuns:

Ai nevoie de experienta, nu doar de diploma laughing
Este greu sa iti gasesti loc de munca care sa iti placa, nu inteleg, ce job vrei? Sunt multe, dar care ti-ar place?

| laurentiu9712 explică (pentru Clorox):

Orice in afara de casier/lucrator in depozit.

| Clorox a răspuns (pentru laurentiu9712):

De exemplu, ospatar in UK sau bucatar! Se castiga foarte mult din asta, si multe altele, din cate meserii sunt in lume, cred ca poti sa alegi una in afara de casier sau lucrator laughing

| Biu009 a răspuns:

Ca si ospatar cred ca te poti angaja