| alexxxxxxxxxx a întrebat:

vreau sa incep a economisi bani
Vreau sa imi iau un telefon nou,unul mai scump,dar ma gandesc daca se merita sa bag atatia bani intr-un telefon care se demodeaza la cateva luni, 1 an maxim.
Ma refer la telefoanele acelea peste 1500 lei, chiar peste 2000
Daca as reusi sa econimisesc 150-200 lei pe luna ce as putea sa fac cu ei?
Ma gandeam la ceva active, nu pasive,.dar nu stiu ce sa fac,
Voi ce spuneti?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu merita.

Acum 2 ani cand a aparut prima data HTC one m7 am facut un mare efort financiar si am dat 3000 lei pe el sa am cel mai tare telefon.

Acum vreo luna a crapat si eram gata sa mai dau o caruta de bani pe un alt telefon... dar in ultimul moment a luat un Lenovo sub 1000 lei. Si Supriza face acelasi lucru si e de 3 ori mai ieftin

| alexxxxxxxxxx explică:

Am tableta, laptop nu vreau sa imi iau pentru ca nu am ce face cu el
am unul mai vechi de la un prieten, dar e bun atunci cand ai nevoie de internet si chestii minore
daca tot mi-as lua un lapop, mi-as lua unul foarte bun si scump daca as putea ca sa faca tot ce ii cer
decat sa iau unul la 1000 de lei si sa nu pot face mare lucru cu el...mai bine nu

| iasminamaria9 a răspuns:

Bunawinking uite... Stiu cum e happy adica, eu am avut un s4 l-am schimbat la 2 luni, vrând iPhone 5. Deci, știind ca încă se poarta ff mult, am vrut Si eu logic tehnologia de azi. Ți-am zis de telefoane. Dând acest fapt la o parte, îți poți lua o tableta sau un laptop mai la moda. Îți Poți lua haine, deși probabil ca aștepți acest lucru de la părinți. Un joc cu telecomanda fără fir, din acelea care se poarta si acum. Sau bicicleta dAca vrei ceva in aer liber, știind ca de fapt e poluat, mai ales ca e vorba de România