| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. A scos cineva bani de pe MailDirect? Mie imi scrie ca sa fac poza dupa act de identitate si nu stiu daca e ok sa fac asta...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

MialDirect este un scam si nu te sfatuiesc sa trimiti nici un act de identitate, pentru ca risti sa ti se foloseasca identitatea in alte scopuri de frauda.

| suntserios a răspuns (pentru Violleta2022):

Si in ce scopuri de frauda l-ar putea folosi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru suntserios):

Fac acte de identitate false cu numele tau, datele tale de nastere, adresa ta, CNP-ul tau si apoi deschid conturi bancare si transfera bani prin ele, sau fura si daca sunt prinsi le arata pe alea. Isi fac carduri diverse pe numele acelor acte, samd.

| suntserios a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa si? CNP, data de nastere, seria de buletin, adresa... sunt date publice, nu au nevoie de copie dupa cartea de identitate happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru suntserios):

Unde sunt frate publice, se gasesc pe strada, la orice colt? Ma indoiesc!

| suntserios a răspuns (pentru Violleta2022):

Bancile le au, curierii le au, posta le are, magazinele online le au, firmele de publicitate le au, firmele care fac sondaje le au, politicienii care strang semnaturi le au, orice fel de firma/ organizatie care strange petitii au.

http://www.digi24.ro/......gra+si+cu+

Crezi ca e atat de greu sa obtii niste date ale unei persoane?

| Violleta2022 a răspuns (pentru suntserios):

Pai, cei interesati sa faca fraude, nu merg pe la banci sa adune date despre tine, nu da spagi la Fisc sau Politie sa afle CNP-ul tau... nu cauta prin magazine sa vada de unde ai cumparat si sa investigheze datele, tale, este mai simplu sa puna un anunt pe internet si tu sa te duci acolo sa le dai totul, mura in gura!
Pana una-alta, nimeni nu a ridicat nici un banut de la Mail Direct, ca de aici pornii discutia, nu?
Reviurile despre MailDirect.ro sunt proste, nesatisfacatoare, nu se plateste si nu este de incredere.
Sursa:
http://review.easycounter.com/maildirect.ro

| suntserios a răspuns (pentru Violleta2022):

Ca nu platesc si castiga bani pe spatele tau ca tu creezi trafic pentru site-urile care cumpara de la ei e alta treaba.

Ca fac fraude cu datele tale e alta treaba. Si sa stii ca cine are de facut fraude cu date personale au metode mai serioase si mai sigure.

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt bani virtuali, nicidecum bani reali! Primesti bani reali numai daca te vei numara printre cei 30 de castigatori ai asa- zisei tombole.Cum acea tombola nu stiu sa fie facuta publica(televizata) si ca atare nu ai cum sa verifici ca intr-adevar este organizata, ai toate sansele sa muncesti degeaba pentru o firma neserioasa.
Pentru a te convinge cum sta "treaba" cu banii citeste "Termeni si conditii" :http://www.maildirect.ro/termeni-si-conditii/
Daca nu intelegi, cere unui adult sa-ti explice.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si cand iti face copie dupa CI la banca, cum ii.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Salut! Ti-am trimis un mesaj in legatura cu problema ta cu descarcat filme, intrebarea ti-a fost stearsa si nu mai aveam unde sa-ti scriu.

| alexandrualind a răspuns:

Cred ca e ok.

| CatalinMilan a răspuns:

Maildirect e scam, nu merita sa va pierdeti timpu pe elwinking am retras acum ceva timp de pe el dar nu am primit nimicwinking

| legendarydovah a răspuns:

Daca chiar vrei sa faci un ban iti recomand microworkers nu faci o avere dar macar sunt seriosi si te platesc.