| anonim_4396 a întrebat:

Salutare...In urma cu cateva luni am facut un depozit intr-un cont la raiffeisen iar acum am nevoie neaparata de acele chitante...stie cineva daca le pot recupera cumva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chitantele nu le poti recupera de cat cu ordin judecatoresc sau daca ai pile. E foarte greu sa le caute cineva. Poti dovedi ca ai depus banii cu extrasul de cont. Mergi la banca si cere sa-ti emita unul.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ok...multumesc mult big grin

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Stai 2 secunde...eu nu am cont la raiffeisen...am facut depunere nu transfer

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Depunerea se face intr-un cont. Transferul se face dintr-un cont. Orice operatiune o poti face numai cu cont.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ok...deci ma duc la banca si le cer extras de cont pentru contul acela sau?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Mergi cu cartea de identitate (altfel nu te baga in seama) si spui ca ai un cont sau un depozit si ceri extras de cont. Cred ca daca ceri mai mult de 6 luni sau un an va trebui sa platesti ceva?! Nu stiu precis. Eu am internet banking (gratuit) si pot sa vad cand vreau.Cativa lei.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Pai aia ziceam ca nu am cont sad dar oricum o sa incerc

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se poate. Daca ai depus bani trebuie sa ai un cont sau un depozit (in final e tot cont).

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ok mersi big grin

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi si eu!