| MunteanCalin a întrebat:

Salutare lume. Cum pot sa depun bani pe cardul lu' tata? Cardul este la mine. Pot sa ma duc doar cu cardul la ghiseu si atat? Sau trebuie sa duc buletinul meu si a lui tata? Banca este Raiffeisen Bank.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa ai buletinul tau si numarul contului atasat cardului (IBAN). Este inutil sa mergi cu cardul la banca, numarul contului nu este scris pe el, iar daca nu esti titular, nu il poti utiliza nicicum.

| X a răspuns:

Iti trebuie doar buletinul tau si banii.Te duci la ghiseul bancii si spui ca vrei sa depui o suma de banii in contul domnului x.Iti va cere buletinu banii vei semna si gata.

| Anonimul8297 a răspuns:

Trebuie sa stii codul IBAN al contului atasat cardului si buletinul tau.