| SaveTheNature a întrebat:

Am niste intrebari legate de o afacere pe care o voi deschide in primavara.
Vreau sa deschid un magazin de rochii de mireasa.(superbe) Si vreau sa-mi fac reclama intr-un mod inedit- doar ca nu stiu daca am nevoie de aprobari sau nu.
Voi avea 3-4 fete care vor sta imbracate in mirese in centrul orasului zilnic (eventual vor imparti fluturasi, cataloage sau informatii)- legate de magazin.
Intrebarea este daca am nevoie de vreo aprobare pentru ca ele sa-si poata desfasura sarcinile normal si fara probleme. Orice alte pareri, informatii, si idei imi vor fi de ajutor. Multumesc.
Multumesc pentru raspunsuri.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca firma este legala, atunci iti poti face o astfel de publicitate.

| SaveTheNature explică (pentru neutrino):

Normal ca va fi legala laughing). Doar ca nah gandeste-te 3 4 mirese, pe care le vezi zilnic in centrul orasului -pur si simplu..sunt vazute de multa lume, inclusiv de primari, consilieri, alti proprietari de magazine, politie, mafioti sau pur si simplu inmvidiosi care vor sas faca rau. Asadar trebuie sa stiu la ce sa ma astept.

| neutrino a răspuns (pentru SaveTheNature):

Tot ceea ce nu este ilegal, este legal si fiecare avem dreptul sa ne plimbam pe strada imbracati asa cum consideram noi.