| AndrEey007 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema legata de o unitate.

Sa incepem cu inceputul, am vrut sa instalez gta 4 si pe la vreo 89% mi s-au facut niste linii cu toate culorile pe ecran si s-a stins, sa fie de la placa video? Tin sa mentionez ca monitorul merge l-am testat la altcineva si merge, ce sa aiba? cand vreau sa deschid pc imi arata sters zici ca ar fi chineza stearsa. Ajutati-ma, vreau sa il repar cat de repede se poate dau funda +vot celui ce ma ajuta. Nu comentati in necunostiinta de cauza va rog seriozitate. Vroiam sa cumpar alta placa video.

11 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Schimba placa video.

| AndrEey007 explică (pentru Nelu62):

Ţi s-a întpamplat si ţie?

| Nelu62 a răspuns:

Da.

| soloangel01 a răspuns:

Pot fi virusi, reinstaleaza windowsul si poate se reface. Daca placa video e bulita nu se mai vede nimic. S-ar putea sa fie virusi daca GTA IV e luat de pe net (nu prea gasesti jocul calumea pe net, trebuie cumparat). Incearca sa iti reinstalezi windowsul inainte sa cumperi o placa video!

| CozmiNU a răspuns (pentru soloangel01):

Nu neaparat, la scoala avem un calculator mai vechi si totul la el se vede roz a zis profu' de info ca este placa video defecta.

| AndrEey007 explică (pentru soloangel01):

Nu am cum sa reinstalez windows-ul pentru ca nu vad nimic si daca il aprind isi da restart cand sa porneasca windows-ul, si dupa se inchide.

| soloangel01 a răspuns (pentru AndrEey007):

Daca se inchide ecranul atunci cand booteaza inseamna ca e de la placa video, daca ai spus ca monitorul e bun.

| soloangel01 a răspuns (pentru CozmiNU):

Am vazut calculatoare virusate care vedeau pixelat si colorat (roz si verde parca). Eu am avut crapat un condensator de pe placa video si nu mai mergea deloc, nu se vedea nimic, negru.

| AndrEey007 explică (pentru soloangel01):

Am sunat la o companie de la mine din calarasi si o sa ma duc maine cu el. mi-a spus asa din vorbele mele ca ar fi placa de baza ma duc sa se uite la el gratis si revin aici cu un com

| CozmiNU a răspuns:

Clar placa video.

| AndrEey007 explică (pentru CozmiNU):

Eşti sigur, aşa am crezut si eu. dar nu sunt prea sigur