| Terminator97 a întrebat:

Salutare TPU, as vrea niste modalitati de a face bani la varsta de 11 ani. Ar fi de preferat sa fie activitati gratuite, adica sa nu necesite bani pentru a face acel lucru. Daca nu stiti activitati gratuite, n-are nimic.

Răspuns Câştigător
| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

La 11 ani esti inca mititel dau poti face usor cativa banuti.Nu te gandi ca o sa dai peste o afecere de milioane happy
1.Ai putea sa faci obiecte hand-made si sa le vinzi, gen: Bratari, Lantisoare, etc.
2. Ajuta-i pe parintii tai, du-te la paine, pastreaza restul.
3.Banii pe care ii primesti de la parintii tai, nu ii cheltui, strange-i.De exemplu:Azi iti da 2 lei, ii pui in pusculita ta, maine 2 lei, ii pui in pusculita si tot asa pana cand ai strans o suma frumusica de bani.

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse direct de pe net, prietenilor, cunostiintelor si ai un comision din asta. Daca vrei mai multe detalii lasa-mi mesaj privat.

| crytical a răspuns:

Gandeste-te la o aplicatie pentru telefoane sau joc. Creeaz-o cat de cat, vinde ideea.

| Alex5620 a răspuns:

Si eu am cautat acelasi lucru, am 16 ani, nu gasesc nimic.Degeaba cauti...

| PetroPetronela a răspuns:

La 11 ani nu prea sunt activitati din astea dar daca vrei sa faci bani poti sa faci bratari din bilute si le vinzi, sper ca te-am ajutat.

| EllaDaniela a răspuns:

Pai iti poti ajuta partinti si ei te vor rasplatii

| Bîrză_Anamaria_1991 a răspuns:

Ai putea sa te apuci de colectionat chestii vechi de ex monede. Am un prieten care face chestiia asta si face schimb pe net cu alti sau le vinde pe bani. Cu cat e moneda mai veche cu atat e mai valoroasa.