| alecs4900 a întrebat:

Salutare TPU, azi am vrut sa creez un cont de AdSense...

Am ajuns la pasul 2 "Țell you about your content" si la casuta :
"I will show ads on", acolo am introdus link-ul canalului meu de YouTube, am selectat si tara, am citi ce nu trebuie sa fac si cand am dat continuare, mi-a aparut un mesaj unde am pus link-ul: If you want to monetize YouTube video content, please apply through YouTube directly.
Am dat next de 2 ori si tot imi aparea eroarea asta
Si nu stiu cum sa scap de ea

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tu ai habar macar oleaca de limba engleza? Ce intelegi tu din mesajul ala?

| BogdanDediu a răspuns:

Asteapta 24 de ore si incearca din nou!

| alecs4900 explică (pentru BogdanDediu):

Ok, am reusit sa creez contul de adsense, dar intrebarea mea este urmatoarea:
Cum conectez contul adsnse la canalul meu de YouTube?