| Kr5 a întrebat:

Salutari!
M-ar interesa si pe mine sa stiu ce trebuie in mare parte pentru a deschide o firma de reciclare a deseurilor si care sunt demersurile care trebuiesc urmate pentru deschidere si in mare asa un pret.
Si care e treaba cu finantarile cu fonduri europene?
Chiar imi doresc sa deschid o firma de reciclare a deseurilor pentru curatirea mediului si ajutarea oamenilor din medii defavorizate sa scoata si ei un ban aducand material reciclabil poate chiar si crearea unor locuri de munca pentru oameni

1 răspuns:
| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns:

Eu m-am interesat de asta in Spania. nu stiu daca legile sunt la fel dar iti spun cum e acolo. Iti trebuie un loc unde sa depozitezi ce reciclezi, masina, pubele, autorizatie de la primarie, pentru ca tu poti sa pui pubelele pe strada. Prima data te duci la primarie pentru cateva autorizatii pe urma la fisc casa iti dea un cod, si cu codu ala te duci unde trebuie casa infintezi firma, da nu poti infinta firma fara autorizatile de la primarie, si de la firma ce sa ocupa cu poluarea si tot felul de chesti din astea.