| anonim_4396 a întrebat:

Se pot vinde domenii inventate de tine, adica inregistrate de tine si vandute celor interesati de niste nume pentru business-urile lor? adica siteul nu e creat, doar inregistrat.
daca da, astept mai multe detalii si ce site-uri imi recomandati pentru acest lucru.

Multumesc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa ma sa inteleg... tu vrei sa cumperi domenii si apoi sa le revinzi? Pai si de ce as cumpara de la tine mai scump cand le pot luat de la pretul real? Ca ma indoiesc ca ai sa cumperi tu cateva sute de mii de domenii si sa le nimeresti si pe cele mai dorite

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu ai inteles, nu cumpar nimic inainte si revand.
creez niste domenii, nume care ar putea folosi cuiva intr-o afacere, le protejez inregistrandu-le, si le vand celor interesati de numele meu.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da si ce crezi ca inregistrarea aia e gratis? trebuie sa le cumperi domeniile respective

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Exista siteuri unde se inregistreaza gratis.Eu am pus intrebarea sa aflu daca aceste siteuri inregistrate de mine, fara content, ar putea fi vandute.Nu eram sigura.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar domeniile.tk sunt gratis, asa ca ma indoiesc ca cineva va da bani sa cumpere un domeniu pe care tu l ai luat gratis