| sonyS89 a întrebat:

Stie cineva de CITIZEN JOBS daca sant seriosi? Am sunat la ei si mi-au cerut comision 200 de euro pe care ar trebui sa il platesc dupa semnarea contractului. Astept raspunsurile voastre multumesc

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Teapa in toata Regula! Firmele serioase. nu ti vor cere niciodata vreo Taxa! comision smd!

| sonyS89 explică (pentru VadTot):

Multumesc! astept raspunsuri si de la cei care a incercat sa plece cu ei

| Vierescu_Pusa_1961 a răspuns (pentru sonyS89):

Teapa in toata regula, am platit contract de mediere 150 euro in 23 ianuarie si am semnat si un contract de munca dar cred ca e un fals, si mi-au zis ca saptamana urmatoare in curs voi pleca la munca in Italia, acum nu-mi mai raspund la telefon!

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Evita firmele care cer bani inainte sau imediat dupa semnarea contractului. Desi am un site de recrutare (gen Ejobs) nu ii cunosc pe cei de la Citizen si pot fi seriosi dar la fel de bine risti sa-ti iei o mare teapa. Cele mai de incredere intermedieri sunt acelea in care agentia are contract cu angajatorul si iti retrage comisionul dupa ce te angajezi si muncesti o luna, direct din salariu. In felul asta stii cu certitudine ca nu e teapa. SPOR

| Vierescu_Pusa_1961 a răspuns (pentru Afa_Ceri_Cata_Log_1984):

Corect, eu nu am facut asa, in data de 23 ianuarie am dat 150 euro la semnarea unui contract de mediere, apoi dupa 3 ore am semnat si un contract de munca, mi-au spus ca plec intr-o saptamana, au trecut deja doua si ei nici nu-mi mai raspund la telefon!

| adr1ano333 a răspuns:

Daca e dupa semnarea contractului de munca ar trebui sa fie ok. Inainte in nici un caz. Oricum bafta

| Vierescu_Pusa_1961 a răspuns (pentru adr1ano333):

E teapa sigur cu acesti escroci!

| Vierescu_Pusa_1961 a răspuns:

Am fost la ei in data de 23 ianuarie 2014 si am semnat un contract de mediere am platit 150euro, am semnat si un contract de munca, si mi-a zis ca imediat saptamana urmatoare in curs voi pleca la munca in Italia, mi-au zis sa-i sun luni 27 ianuarie sa-mi spuna cind a decis cei din Italia sa plec, m-au mintit ca nu circula autocarele eu informindu-ma la atlasib mi-au zis ca nu sunt probleme, apoi cei de la citizenjobs, si-au inchis telef. si nu mai raspund

| Dumitru_Tataru_1976 a răspuns:

Am depus si eu actele la aceasta firma pe 16 01 2014 si mi-a spus ca o sa plec int-o saptamama.De atunci ma tot minte ba ca nu e transport, ba nu e cazare iar acum sun si secretara spune mereu ca e.in sedinta? Nu stiu cat de seriosi sunt, daca e sa plec am sa scriu.Eu am platit 200 de euro plus transportul

| Dumitru_Tataru_1976 a răspuns:

Suntem in 28-03 2014 si tot nu am plecat trebuia sa plec din ianuarie

| Muntean_Adrian_1990 a răspuns:

Sunt cei ma mari mincinosi am plecat in luna iunie cu ei in Germania in constructii si am luat teapa mi sa promis 2000 de euro pe luna si cazare si am muncit 3 saptamani fara nici un ban si au fost inca 8 personae in aceeasi situatie multi au plecat inca din primele zile
Nu dati nici macar un euro la nici o firma de intermediere \

| alessandro1981 a răspuns:

Acelasi lucru l'am facut si eu am dat 150 euro ca sa plec in corsica la munca pe 3 ianuarie si acum nu mai imi rasp nici la tel