| alex62493 a întrebat:

Stie cineva unde ajunge pachetul daca il comand de pe amazon.com. Adica vine la posta, direct la usa sau unde?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

De ce sa comanzi de pe amazon.com? Vrei sa platesti si TVA? Depinde de pachet, mie mi-a venit o data in cutia postala, alta data am mers la Posta.

| Tinna666 a răspuns:

Nu am comandat niciodata de pe acel site dar de regula scrie acolo cum este trimis coletul, prin curier sau prin posta, dar din cate am observat eu, majoritatea site-urilor lucreaza cu firme de curierat, deci pachetul va vanit la adresa pe care o precizezi tu cand pui comanda happy

| BigG a răspuns:

Platesti TVA la pretul afisat plus taxe vamale si numai maruntisuri trimit in Romania (carti, cd etc). Televizoare, pc nu trimit in Romania

| DisturbeDd a răspuns:

Amazon? american, corect?
daca da, coletul iti va veni la vama, adica la oficiu postal...

| Storm1X a răspuns:

Coletul iti vine la adresa specificata. Mi s-a intamplat sa-mi vina la posta si sa ma sune postarita sau sa-mi vina direct la usa