| draganmanager90 a întrebat:

Va rog care sunt datele necesare sa le trimit la cineva pentru a primi bani prin Western Union din Grecia?
Va rog unde pot gasi un formular model de la Western Union

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ajunge sa iti scrie numele corect,poate si adresa.
Dar cel mai important este,dupa ce iti trimite banii, sa-ti transmita care este numarul de transfer cu care iti vin banii.
Cu numarul asta si numele tau, poti ridica banii de la orice filiala a Western Union.Din intreaga lume, nu numai din tara.
Sper ca persoana care iti trimite banii stie ca trebuie sa plateasca un comision la banca, nu cine stie ce mare(cam 12 euro la o suta de euro trimisi, dar scade cu cat trimite mai multi, la 1000 de euro trimisi comisionul e de 50 de euro).
Deci, trimite-i numele exact si adresa ta, asa cum le ai in cartea de identitate si dupa ce trimite banii, sa-ti dea numarul de transfer.
Formular nu-ti trebuie, calmeaza-te!
Succes!

6 răspunsuri:
| RozyRozyRozy a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu trimiti bani in grecia prin western union pentru ca o sa iti ceara bani in plus, iar la cine trimi vor veni un pic mai putin... datele necesare: pai ar trebui sa iti iei un buletin sau pasaport la tine cam atat in rest nu iti trebuie un formular te descurci. bafta fundabig grin?

| draganmanager90 explică (pentru RozyRozyRozy):

Da mai asteptam 5 minute si vedem daca meriti funda.Eu vreau sa primesc bani din Grecia si a zis sa-i trimit datele ca sa poata sa imi trimita banii dar eu nu am mai lucrat cu western union si nu prea stiu ce date sa -i trimit si mie cumva sa il intreb pe el? Cred ca trebuie Nume Prenume Oras Tara cod postal sau ceva de genul te rog poti da mai multe detalii in acest sens.Mersi

| draganmanager90 explică (pentru greece12):

Mersi pentru ajutor e foarte simplu am crezut ca e mai complicat.

| RozyRozyRozy a răspuns (pentru draganmanager90):

Nume, prenume, oras, judet, tara, nr de telefon

| draganmanager90 explică (pentru RozyRozyRozy):

Mersi pentru ajutor sper sa reusesc sa retrag fara probleme.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru draganmanager90):

Chiar e simplu,eu trimit o data pe saptamana din Grecia in tara si nu e complicat deloc!
De cod postal nu e nevoie, nume, prenume, oras, tara!
Si moneda in care vrea sa ridici banii!