| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca un copil de 15 ani sa lucreze 4 ore pe zi in industria lemnului?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine normal.

| LoLSykes a răspuns:

Depinde de imprejurari si situatia financiara a familiei. Daca o face din placere sau ca are nevoie de bani in plus e normal. Daca e obligat de parinti e cam inadecvat varstei avand in vedere ca la anii acestia are alte prioritati cum ar fi scoala.

| irado88 a răspuns:

Este cam ilegal. happy Depinde și ce face. dacă numără lemnele/piesele din atelier, cred că este ok.