| GulDan a întrebat:

Vreau sa castig si eu bani! Dar greu gasesti loc de munca.

Si m-am gandit ca multi fac bani din hobbiurile mai ales pe
Internet.

Desenez de la 6 ani ma ajuta asta? as vrea sa fac bani din desene. daca se poate cum?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Da, te ajută, dar dacă vrei să faci desene pe youtube, ai nevoie de foarte mult timp ca să aduni mulți abonați să câștigi bani... poți face desene nu doar pe hârtie, iar apoi să faci undeva o mică expoziție, fie ea și într-un parchappy Succes!

| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai iti faci un cont de youtube si te filmezi cand desenezi apoi editezi putin video-ul si cam atat. Dar trebuie sa faci desene calumea iar lumea o sa iti dea subscribe. Cu cat aduni mai multe subs cu atat mai multi bani si la un moment dat o sa ai parteneriat cu youtube iar ei o sa iti dea bani + tableta parca la 10.000 subs. Uite aici un tip care face desene 3D https://www.youtube.com/user/marcellobarenghi/videos. Mult succes, Funda? :)

| Miree a răspuns:

Eu te sfătuiesc să te apuci de scris. Dacă faci câteva adventoriale sau articole câştigi bani frumuşei!