| AsuRo98 a întrebat:

Vreau sa comand un produs in rate de la eMAG.
Am pus produsu in cos..am dat continouo am completat tot..si am ajuns la modu de plata...
Eu vreau in rate.
Am ajuns la pasul 2
La ei scrie asa :
Pas 1: Adaug produsul/produsele dorit(e) în coş, selectând butonul Adaugă în coş din pagina produsului
Pas 2: Completez cu datele mele de facturare şi livrare. În secţiunea Modalităţi de plată selectez butonul În rate, apoi butonul Trimit comanda
Pas 3: Completez formularul de solicitare credit şi selectez butonul Trimite
Pas 4: În scurt timp, vei fi contactat de către un operator al instituţiei financiare selectate în vederea verifică

Si la comanda acolo nu scrie in rate...scrie asa:
Numerar sau ramburs
Online cu card bancar
În rate online
Transfer prin internet banking
Ordin de plată (Veţi primi proforma cu detaliile de plată imediat după trimiterea comenzii.)

Singura asemanatoare e in rate online.
Da eu vreau decat in rate nu online.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune rate online pentru ca primesti pe net actele care trebuie sa le completezi sa le trimiti pentru a primi acel produs in rate, apoi poti plati prin card in rate sau ingresezi in contul lor lunar suma de bani care o cer. Inainte de a cumpara vor analiza actele si daca salariul din contract e conform si datele personale se poate accepta sau refuza plata in rate.

| AsuRo98 explică (pentru mgtow):

" ingresezi in contul lor lunar suma de bani care o cer. "
Explica mai clar aceasta fraza.
Daca aprobo produsul ..vine acas produsul + actele de credit. din care e o foaie pe acolo cu, contul in care trebuie sa platesc lunar nu?
Daca e asa ma duc cu foaia aia care contine contul la sediu cetelem si platesc nu?
asa e?

| mgtow a răspuns (pentru AsuRo98):

Mi se pare ciudat dar cel mai sigur primesti actele acasa le completezi si le trimiti apoi te contacteaza sa iti spuna daca poti face rata cu ei sau nu (sa platesti lunar). Si asa nu ti-e greu suna si intreaba-i daca au orarul la ora asta te lamuresti, daca nu luni.

| AsuRo98 explică (pentru mgtow):

Pai au formularul online de credit.
Si le-am completat.
Cred ca asa face.
Daca mil aproba ma suna.
Si imi da toate detalile.

| mgtow a răspuns (pentru AsuRo98):

Bun si asa, rabda daca nu suna, te pui tu in contact cu ei sa vezi ce decizie au luat.

| AsuRo98 explică (pentru mgtow):

Daca au acceptat ma contacteaza nu?
Daca au refuzat. tot ma contacteaza sa-mi zica? ca au refuzat?

| mgtow a răspuns (pentru AsuRo98):

In mod normal da. Vor suna oricum.