| AsuRo98 a întrebat:

Vreau sa cumar un produs in rate de la eMAG.
Da nu stiu. trebuie sa fac creditu inainte sa dau comanda sau dupa?
Pe site lor scrie asta:

Pas 1: Adaug produsul/produsele dorit(e) în coş, selectând butonul Adaugă în coş din pagina produsului
Pas 2: Completez cu datele mele de facturare şi livrare. În secţiunea Modalităţi de plată selectez butonul În rate, apoi butonul Trimit comanda
Pas 3: Completez formularul de solicitare credit şi selectez butonul Trimite
Pas 4: În scurt timp, vei fi contactat de către un operator al instituţiei financiare selectate în vederea verificării sau completării cererii de credit.

Eu din asta inteleg..ca dau comanda si dupa ma contacteaza cei de la cetelem ca sa completez datele pentru credit?
Adica sa dea mamaia buletinu. cupon de pensie etc?
Ce vreau eu sa stiu.dau comanda si dupa ma suna banca ca sa fac creditul nu?
Nu trebuie sa fac creditul inainte?

Răspuns Câştigător
| Lavii007 a răspuns:

Da, asa se procedeaza

3 răspunsuri:
| Lavii007 a răspuns:

Din ce scrie, creditul se face dupa ce ai facut comanda

| AsuRo98 explică (pentru Lavii007):

Pai creditul se face prin telefon nu?
Te intreaba ce esti angajat sau pensionar nu?
Eu o am pe mamaia si daca ii zic de pensionar o sa imi ceara date dupa buletin si dupa cuponu de pensie nu?

| BlacK_8915 a răspuns:

Pas 3/Pas 4
Aici ar trebui sa selectezi in RATE sau cand te contacteaza ar trebui sa vorbesti cu ei

Multa bafata, PACE!