| Andrew1Me a întrebat:

Vreau sa fac un extras de cont la Banca Transilvania dar pe el nu vreau sa apara decat anumite tranzactii, pot cere sa nu imi puna pe foaie anumite tranzactii de la banca? Sau sa scanez si sa editez eu acasa si sa printez din nou la imprimanta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In extrasul de cont apar toate platile si incasarile efectuate prin cont intr-o anumita perioada. Poti solicita un extras doar cu anumite tranzactii si vezi daca ti-l da asa.
Acasa faci ce vrei cu extrasul de cont, doar ca n-o sa mai fie originalul.

| Andrew1Me explică (pentru Ioandelasal):

Deci sa incerc sa ii solicit un extras de cont, de exemplu, gol? Fara tranzactii? Doar cu datele mele? Se poate asa ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrew1Me):

Nu exista asa extras de cont, de aceea se numeste extras fiindca in el se trec operatiile efectuate prin cont.