| patriciatimeea a întrebat:

Vreau sa imi deschid o firma, dar nu am idee in ce domeniu.
Oare ce acte mi-ar trebui? si ce doameniu ar fi potrivit pentru un incepator ca mine? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie 500 Ron parca sa deschizi un SRL. Sau mai bine mergi la registrul comertului si inregistreaza-ti firma. Acolo o sa-ti spuna mai multe si despre ce acte trebuie sa faci, etc.

In functie de ce domeniu de activitate vei avea, va trebui sa muncesti pentru autorizatii. In constructii de orice fel ai nevoie de autorizatii de mediu, poate si ARBDD daca ai iesire la Dunare sau ape.

De asta spun, cel mai bine, hotaraste-te ce vrei sa faci, cauta in codurile CAEN domeniul tau de activitate, si mergi si inregistreaza-ti firma happy

O zi placuta

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O afacere o deschizi cand ai o idee, un plan de afaceri, te pricepi cat de cat in domeniul si ai un capital financiar.

nu deschizi o afacere doar de dragul de a avea o afacere ca sansele sa pierzi banii sunt f mari

| patriciatimeea explică (pentru suntserios):

Si ce capital ar trebui sa am pentru a-mi deschide un SRL?

| suntserios a răspuns (pentru patriciatimeea):

In teorie ai nevoie de 200 ron sa deschizi un SRL, insa asta e doar in acte pentru ca ai nevoie de de investitii in orice afacere ai deschide

| patriciatimeea explică (pentru suntserios):

Am gasit toate raspunsurile pe un site happy Multumesc pentru raspuns happy