| G4by97 a întrebat:

Vreau sa imi fac un site de metin2 si am auzit de la niste prt ca pot sa gasesc hosturi gratis pe net stie cineva un site cu hosturi gratis dau funda sau daca aveti voi unu care nu mai jucati pe el

Răspuns Câştigător
| Rapidistu_Ionut_1994_uJ5v a răspuns:

G4by97 nu exista hosturi gratis nimic nu e gratis. Eu zic sa renunti la ideea asta sa-ti faci server de metin2 pentru ca tu nu ai habar cu ce se mananca un host... la cata experienta ti se sparge serverul a 2-a zi.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani sa hostuiesti server de metin! Costa vreao 500 euro pe luna dai ai banii istia + boost-ul! Nu gasesti host pe gratis! Numai binewinking

| Mk01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Şti măcar ce spui acolo? Unu la mână nu costă 500 de euro costă maxim 20 de euro în funcţie de host. Doi la mână nu trebuie să ai 18 ci doar banii necesari şi experienţă ca să poţi deschide serverul.Hai să zicem că o să te coste în primă fază mai mult de 50 de euro cu tot cu designul paginii cu serverfilesul şi designul metinului dar nu cred că te va duce cu totul mai mult de 100 de euro, bani pe care o să-i scoţi cred că încă din prima lună. Deci nu asculta de ăsta de mai sus că e paralel cu aşa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mk01):

Ba desteptule tu ai avut vreodata vreo legatura cu metinul ba desteptule? Tu habar nu ai sa joci metin si imi comentezi tu mie ba? Ce stii tu ma, crezi ca iti faci server cu alocatia ta ma? Nici cu pensia ta de orfan nu o faci serios frate acuma! Am avut server de metin BA si stiu cat costa, nu asculta de ista ca crede ca face server din banii lu misa!

| Mk01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bă tu eşti prost? Adu-mi mă tu host la care dai 500 de euro, poţi să te uiţi pe toate site-urile cu hosturi şi cu toate alea. Am avut server hostat şi nu m-a dus mai mult de 20 euro hostu şi 10 euro maxim site-ul, dar tu fiind un deştept care nu ştie nici măcar să intre în maşina virtuală sau ce e ăla un serverfiles, comentezi. Crede-mă ştiu ce vorbesc şi îţi dau şi dovadă cu preţul unui host:1. http://www.quality-host.ro/servere-metin2.html
2.https://vshost.ro/cart.php?gid=7
3.http://www.69host.ro/servere-metin2.php
După cum vezi domnule deştept maximul e de 40 euro şi ca să şti şi tu, un web-design +cod la un site ia maxim 20-30 euro, deoarece eu lucrez în domeniu şi ştiu că de la cei care fac metinu nu poţi lua sume de genul 100-200 euro. Dacă zici tu că ai dat 500 euro pe host înseamnă că ai fost un om foarte deştept ori hostul a fost de ăla luat din palma lu Cristos. Îţi zic sincer dacă nu şti ce comentezi mai bine taci.Gaby ia-te după mine lasă-l pe ăsta cu visele lui.
Dacă ai plăti 500 de euro pe lună şti ce ar însemna asta? Nici dracu nu şi-ar deschide server de metin că iese în pagubă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mk01):

Bine frate, 4GB cu 20 euro, lasa-l pe el sa isi faca metin cu 20 de euro si sa vedem ce metin si-o facut, la metin reclama nu iti faci ma? Ba desteptule tu nu stii nici ce e ila metin ba desteptule!

| Mk01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Reclamă îţi faci şi gratis, da dacă tu şti doar aşa să arunci banii pe fereastră na, e bine pentru tine. E de ajuns o singură reclamă pe 4metin şi una pe just4metin care să fie plătite că o să aibă playeri, restul le fac gratuite pe alte metine. Dar na, tu eşti deştept şi nu ştii chestii de astea. Şi nu-mi zice mie că nu ştiu ce e ăla metin, că tu nu ştii nici să modifici evoluţiile din navicat sau să schimbi grafica unui server şi te dai mare inteligent.
Reclama la 4metin e 54 euro deşi o poţi face şi gratis, dar hai să fie aşa, la cei 70 de euro de mai sus adăugăm încă 54 şi pe just ştiu că era în jur de 30 deci ajungem la 154. În niciun caz 500 cum ai zis tu. Apropo, tu ai zis hostul că e 500 de euro nu ai zis cu tot cu reclame, acum încerci să te scoţi şi să o dai la întors dar nu îţi merge. Reclamă dacă şti ţi-o faci şi singur fără să plăteşti, nu arunci banii pe fereastră.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mk01):

Fra, am gresit aia cu 500 euro ca mi-o zis unu, si am intrebat pe ComaMorphi daca stii cine e si o zis ca e 200 euro! Si trebuie sa cumperi hostu cu tt nu sa il tii pe calculator si sa te misti in reluare! L-am crezut pe ila cu 500 ca stiu ca si la cs1.6 tot vreo 200 euro si m-am gandit ca la metin e mai mult!
Si frate hai sa terminam cu jigniriile sa vorbim ca oamenii!

| Mk01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate, dacă ştiai din cunoştiinţe nu trebuia să mai comentezi când eu ofeream informaţii clare, adevărate cu argumente. Accept să încetăm cu jignirile, dar aştept şi nişte scuze din partea ta happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mk01):

Bun frate, gata cu prostiilehappyDar nu cred ca trebuie sa imi cer scuze cu nimic! Probabil ca tu stii informatii corecte, dar eu am fost prostinformat! Deci bravowinking

| Rapidistu_Ionut_1994_uJ5v a răspuns:

Zitronen66 nu te mai contrazice ca nu ai dreptate. Ce zici tu acolo 500 euro laughing pai mai bine iti cumperi un server acasa si aia e.