| NinaY a întrebat:

A citit cineva Jurnalele vampirilor? Vreau sa ma apuc de citit, si btw am auzit ca Twilight a copiat'o pentru ca e scrisa in anul 92 big grin Deci cine a citit-o? Sunt absolut indragostita de ideile principale, si vreau sa vad daca merita!

Răspuns Câştigător
| ForbiddenLove a răspuns:

Din pacate nu le-am citit dar am vazut primul sezon din serial (al doilea apare toamna asta) si e superbbb.ma gandesc ca si cartile sunt bune desi am inteles ca unele chestii din serial nu sunt la fel ca in carti.in orice caz serialul e misto.de o mie de ori mai bun deca seria twilight

5 răspunsuri:
| NinaY explică:

Ei bine, m-am apucat de citit si e super.Cat despre copiat, twilight a copiat asta, si true blood, e frumos, dar...tot asta e cel mai super! si da, asa e! In serial e ceva mai diferit decat cartile, dar...
Ai citit toate cele aparute, nu? ca pana la 8 volume mai e pana apar.(pentru loove.music)

| Mikiee a răspuns:

Sunt 4 carti care chiar merita citite.Nu are nici o legatura cu amurg doar ca este vorba de vampirii si varcolaci.In jv de acea fata(elena) se indragostesc 2 frati.Si oarecum se repeta istoria. Dar nu e doar atat. Acea fata din trecut (katherine)i-a facut pe cei 2 frati sa creada ca s-a sinucis. Dar de fept ea arsese niste crne. Asa ca acum s-a intors sa se razbune pe cei doi frati(deoarece ei uitasera de ea, iar unul dintre ei ii daduse elenei inelul lui Katherine). In ultima carte elena moear pentru a salva lumea.La sfarsit ea(fiind inger) il vindeca in mod miraculos pe nul din frati. Apoi la 5 minute invie(nu stiu daca iti vine sa crezi)... oricum, mie mi s-a parut o serie super si cred ca merita citita.

| loove.music a răspuns:

Da merita citite. le-am citit pe toatee love struck la penultima am si plans. sad love struck dar a meritat :X pentru ca totul s-a terminat cu bine. iar chestia cu copiatul.hmm nu stiu ce sa zic cartile sunt ceva de genul true blood si twilight.

| ioanaaa65 a răspuns:

Cartile sunt de un milion de ori mai bune ca filmul.

| talosh a răspuns:

JURNALELE VAMPIRILOR ONLINTE DE CITIT: http://cartilejurnalelevampirilor.blogspot.com/ La care va place filmul si cartea va rog trimiteti mai departe masu!