| mrclaust a întrebat:

Am auzit un fel de "legenda" și va întreb dacă e adevărată...Am auzit ca toți actori pe care l-au jucat pe Iisus Hristos în filme, mai ales în filmele cu Pastele, au murit misterios.

Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Asa se spune, şi un actor român care mai de mult juca rolul lui Iisus Hristos a înebunit prima dată crezându-se a fii Iisus Hristos, după care a murit.
Desi multi cred ca o data ce au ajuns sa joace acest personaj l-au prins pe Dumnezeu de picior, realitatea a demonstrat ca nu este deloc asa, actori precum Ted Neeley, Jeffrey Hunter, John Bassberger sau Maurice Costello disparand din lumea Hollywoodului dupa ce au interpretat rolul Fiului Lui Dumnezeu.
Alti artisti nu au fost afectati pe plan profesional, ci personal, cel putin asa sustin "gurile rele". Ultimul "Iisus", James Caviezel, a fost fulgerat de doua ori in timpul filmarilor la "The Passion of The Christ", pelicula semnata de Mel Gibson.

Un alt exemplu este Robert Powell, din "Iisus din Nazaret", care a trecut printr-o grava criza de personalitate. Mult timp dupa interpretarea rolului era ferm convins ca el este Fiul Lui Dumnezeu, recomandandu-se tuturor drept "adevaratul Messia".

Mai multe găseşti pe siteul:

http://www.a1.ro/......02955.html

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă vrei neapărat să cauţi "semne" sau conspiraţii, le găseşti... Aşa s-a spus şi despre actorii care l-au interpretat pe Superman, de exemplu George Reeves care s-a sinucis după ce cariera lui s-a dus naibii sau Christopher Reeves, paralizat în urma unei căzături de pe cal http://www.evz.ro/detalii/stiri/blestemul-superman-401902.html. Cei care spun că numai Willem Dafoe şi Christian Bale au scăpat de blestem se înşală, Iisus a fost jucat şi de Max Von Sydow, considerat cel mai mare actor al Suediei la ora actuală, cu roluri şi la Hollywood(The Exorcist, Minority Report, Shutter Island, Robin Hood), Donald Sutherland, Franco Nero, Joe Spano (agentul FBI Tobias Fornell din serialul NCIS), Kim Rossi Stuart, Will Ferrell, Ralph Fiennes(Lord Voldemort), ca să-i citez doar pe cei mai cunoscuţi.Inutil să-ţi mai spun că toţi sunt "alive and well"...

HepHap
| HepHap a răspuns:

Robert Powell, care a jucat in celebra ecranizare din 1977 a lui Franco Zeffirelli, inca traieste. Jeremy Sisto, care a jucat in filmul din 1999, nu a murit nici el. Nici James Caviezel, din filmul lui Mel Gibson. Li se pregateste ceva?

@clau44

A nu se intelege ca acel "au disparut din lumea Hollywoodului" inseamna ca au murit. Ted Neeley nu a murit nici el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu am auzit asta chiar mama mea mi-a zis dar nu stiu daca este adev nici ea nu stie 100% daca este adevarat se poate sa fie doar un zvon, sau poate unul a murit poate era bolnav cine stie si de acol s-a produs acest zvon!