| pepenerosu a întrebat:

Am inceput cartea "Adam si Eva" de Liviu Rebreanu...credeti ca merita sa o continui? e interesanta?happy

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Sigur ca este interesanta la o varsta atat de tanara.Autorul dezvolta motivul metempsihozei, adica al reincarnarii.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E excelenta...eu n-am mai putut s-o las din mana cand am citit-o.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi s-a parut o poveste de dragoste absolut memorabila. N-am lasat-o din mana cand am citit-o.

| shishilik a răspuns:

Daa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand cam tot ce a scris Rebreanu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca din cat ai parcurs nu crezi ca merita s-o termini....ciau pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superba...carte...