| codry_8004 a întrebat:

Am pentru scoala un proiect cu mai mult etape...printre care trebuie sa fac si o macheta... o macheta cu basme daca jtitzi ce sa pun pe ea ca sa arate cat mai bine zice'timi si mie mersi multlove strucklove struck

2 răspunsuri:
| Maia a răspuns:

Poti sa faci figurine din hartie creponata, carton, plastilina, sau chiar tiul (calcat si poate chiar apretat).

http://www.egenial.ro/pics/mediu/1039.jpg

Succes ^_^!

| vladust a răspuns:

Eu iti recomand plastilina. Cu ea lucrezi cel mai usor. Si daca faci cum iti zic eu, dupa ce termini de lucru pune macheta in frigider, sa se intareasca. Mai foloseste si sclipici, obiecte din natura, coni de brad etc.