| hyunlix a întrebat:

Ați simițit vreodată gustul unei culori? Ați avut vreodată senzația de sinestezie? Dacă da, cum e și cum ați capătat-o?

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt curios si eu sa vad daca chiar exista oameni care aud culori, vad sunete, sau le gusta pe ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dacă am pus substanță de la acuarele sau carioca pe limba, așa nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar mi-am imaginat culoarea unui cuvânt sau a unei cifre.

| M1rc3a a răspuns:

Gustul unei culori e insipida nu e ceva comestibil care sa aiba gust da se pot asocia prin intermediul imaginatiei lmao