| maia1802 a întrebat:

am o intrebare. Cine imi poate spune cartii frumoase, de dragoste si imi plac mult si cele cu vampirii. Am citit toate serile amurg si as vrea ceva asemanator. In orice caz as vrea sa fie de dragoste. Imi puteti spune cateva titluri?

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Domnisoara Christina; Sarpele de Eliade.

| ICanSeeAll a răspuns:

Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick- Chiar e de dragoste, o adolescenta se indragosteste de noul coleg, care pare sa o urmareasca peste tot si e foarte ciudat. De cand l-a cunoscut i se intampla lucruri neobisnuite si afla ca el nu e om si ca vrea sa se razbune. In schimb, se indragosteste de ea.

A walk to remember de Nicholas Sparks: probabil ai vazut filmul, dar si cartea e foarte frumoasa.

Academia vampirilor: alta poveste de actiune si dragoste.
Jurnalele vampirilor
Sange albastru

| LexieG a răspuns:

Uite ceva exact pe gustul tau :VAMPIRATII.Este o poveste de dragoste, vampiri si SF combinate.O sa-ti placa.Are 4 volume big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva mult mai calitativ decât seria Twilight-'Carmilla', un roman gotic de Le Fanu.Este mai vechi, din 1872, dar nu se compară cu seriile contemporane, e net superior.Autorul l-a inspirat chiar pe Bram Stoker să scrie 'Dracula', pe care de asemnenea ţi-o recomand!
Lectura plăcută!

| redtulip a răspuns:

Strigoiul de Ion Agarbiceanu.

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Academia vampirilor
Jurnalele vampirilor
Sange albastru
Ingerul noptii
cam atat... funda:X?

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Amurg...are 4 sau 5 depinde:-Amurg
-Luna noua
-Eclipsa
-Noua si scurta viata a lui Bree Tener
-Zori de zi
Cam atat...si:
Academia vampirilor
Jurnalele vampirilor
Sange albastru
Ingerul noptii
cam atat... funda:X?

| Aniix a răspuns:

Cartea vampirilor
Jurnalele vampirlor