| StayChill a întrebat:

Am o problema:

Am fost aleasa fara sa vreau ca sefa clasei si trebuie sa aleg o piesa de teatru,apropo, sunt in clasa a 5-a, si nu gasesc! imi trebuie urgent ceva de comedie si sa fie usoara!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cu putin efort in a improviza detaliile concrete ale scenei, puteti dramatiza, cu ajutorul profesorului de limba romana, al dirigintei sau al altui cadru didactic, schita "D-l Goe "de I.L.Caragiale.E usoara, educativa si destul de amuzanta.Succes!

| florizzz a răspuns:

O idee: piesa de craciun ceva alege, nasterea domnului, etc

| 19katty98 a răspuns:

Thttp://nightdragon.3xforum.ro/post/1069/1/SCHITE_de_I_L_CARAGIALE/ sunt mai multe schite de i.l.caragiale.......sper ca te-am ajutat:)