| DanielaMamaliga13 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Sunt pe cale de a absolvi gimnaziul și vreau să-mi urmez studiile în dimeniul muzicii. Vreau să fiu admisă la Colegiul de Muzică "Ștefan Neaga" din Chișinău, însă am auzit că ca să poți fi admis trebuie să știi a cânta la un instrument, este adevărat? Sau poate propuneți o școală mai bună? Mulțumesc!♥️

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Din pacate, orice liceu cu profil de muzica primeste la inscriere doar elevi care stiu sa cante la un instrument muzical, si sa aiba si notiuni teoretice despre muzica.
Si tot din pacate, nu iti pot recomanda un alt liceu sau colegiu, pentru ca nu sunt din Republica Moldova, sunt romanca.