| Katerina_2426 a întrebat:

Ce calitati si aptitudini iti trebuie pentru a lucra la SRI? Ce facultate trebuie sa fac? Trebuie sa dau inerviu sau cum e? Si care sunt avantajele si dezavantajele?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrand aici: http://www.sri.ro/#, la Cariera/Resurse umane, afli tot ce te intereseaza. Trebuie sa urmezi Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul". Succes si numai bine!

| Andreea24 a răspuns:

Buna,
Poti face facultatea chiar la ei. Din cate stiu au propriul program de licenta si mai multe mastere. Daca ai terminat o facultate de management, spre exemplu, poti continua cu un master de management al informatiilor de securitate nationala la ei. Insa, ca un sfat, e bine sa te gandesti de 10 ori inainte de a face acest pas. Viata ca angajat SRI nu este asa de usoara desi suna frumos sa lucrezi acolo. Ai multe avantaje dar tine cont ca va trebui sa adopti un stil de viata 100% legal si cam fara greseli happy, atat tu cat si familia ta, fara afaceri proprii, mai nimichappy. Bafta multa daca iti doresti sa ajungi acolo! Te pup.