| alexandru171 a întrebat:

Buna ce imi puteti spune despre pictura abstracta am inteles ca se castiga mult daca faci o mazgalitura eu chiar stiu sa desenez pictez asa mi s-a spus si as vrea am niste desene picturi voi ce ziceti se castiga?

Răspuns Câştigător
| AnotherCatWoman a răspuns:

First of all, aici ai cateva idei de pictura abstracta, din care te poti inspira: http://www.osnatfineart.com/ABSTRACT_Gallery_0.jsp
Second, incearca sa iti faci un portofoliu.
Ca sa vezi cam pe unde te incadrezi, incearca sa iti postezi cateva dintre "opere" pe un forum, site etc. pentru amatori, si vezi ce reactii au ceilalti legat de ele.
Poti incepe de aici http://personalitycafe.com/......y-etc.html
Daca observi reactii pozitive si aprecieri, atunci este momentul sa iti organizezi o expozitie. Ori mergi pe varianta cu public restrans, unde iti chemi prietenii, cunoscutii si cateva persoane "din domeniu", ori pe varianta "open doors" unde este invitata toata lumea.
Din momentul asta, conteaza sa iti faci numele cunoscut.
Daca esti cunoscut, atunci se merita, daca ajungi sa vinzi tablouri la coltul strazii, atunci nu stiu cat se mai merita...
Bafta!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

''desenele'' nu sunt acelasi lucru cu ''picturile''.sau ai inventat tu un nou curent...rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns:

Pictezi la fel cum scrii? Mai exerseaza.