| barbie251 a întrebat:

Din ce clasa credeti ca e potrivit sa incep sa iau ore de desen, daca vreau sa dau la facultatea de arhitectura? Sunt in clasa a10a, la profil mate-info si nu prea facem desen la scoala

10 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Din clasa a IX-a trebuia să iei lecţii.
Dacă vrei să devii arhitect, trebuia să te intri la un liceu de arte, la profilul "Arhitectură". Nu e chiar târziu să te transferi.
Dacă nu, caută şi urmează un curs. Dacă există un liceu de artă în oraşul tău, informează-te, sigur există profesori de arhitectură care fac pregătire (plătită, bineînţeles) şi poate te înţelegi cu vreunul dispus să te înveţe.

| vangaelis a răspuns:

Era de preferat sa faci liceul de arte, acolo este un profil legat de arhitectura

| IonutGaby a răspuns:

Acum ar fi bine sa iei lectii de desen daca nu prea faceti
Succes!

| Aimèeeee a răspuns:

De acum.

| MariusGomoi a răspuns:

Incepe de acuma, asa ai timp suficient sa te perfectionezi

| claudica2703 a răspuns:

Eu am terminat liceul de arta sectia arhitectura dar nu am put continua cu facultatea in acelasi domeniu din motive financiare intrucat la mine in oras nu exista facultate de arhitectura. am invatat foarte multe in liceu, lucruri esentiale. ar fi ideal sa incepi usor usor sa te pregatesti pentru ca destul de greu, nu e doat mazgaleala ci multa teorie. succes si daca vrei sa mai vorbim pe tema asta te astept cu un mesaj happy

| georgyanna22 a răspuns:

Pei dupa acum, gandeste-te mai sunt doar 2 ani

| Lavinia7386 a răspuns:

Poti incepe de acum ca sa fii pregatit.

| crissag a răspuns:

Buna. Indicat ar fi din cls. a Xa.
Daca vrei sa comunicam mai multe, te pot ajuta cu raspunsuri, sau sfaturi etc, pe meditatiiarhitectura.cg@gmail.com O zi faina si spor la treaba. happy

| elisadragutzica a răspuns:

Ar trebui de acum. eu sunt la o scoala de arte si muzica iar muzica o fac din clasa intai, iar unii copii care sunt pe desen fac din clasa a 5 a 7 ore pe saptamana! deci mult succes! poti reusi daca ai talent si cu mai putini ani de desen happy