| MalinaAndreea a întrebat:

Iubesc tot ce tine de Japonia de cand am terminat de citit Shogun-James Clavell.Vreau sa imi recomandati cat mai multe carti tot in acest stilhappy. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| ella2o a răspuns:

Cred ca nu exista persoana care, dupa ce a citit Shogun, sa nu devina fascinata de cultura japoneza! Iti recomand "Japonia" de Richard Tames, vei invata o groaza din ea.
Daca nu dai de ea prin librarii, o gasesti la un pret accesibil aici: http://www.elefant.ro/carti/istorie/studii-istorice/japonia-85973.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti tot ce tine de japonia nu trebuie neaparat sa citesti ceva gen Shogun nu? poti incerca si poezia. Haiku! cel mai celebru gen de poezie in Japonia. Eu cel putin sunt foarte pasionat de haiku. Stiu ca m-am abatut de la intrebarea ta, dar ai zis ca iubesti tot ce tine de Japonia

| Иαяʋтσ a răspuns:

Iti recomand sa te uiti la anime.(fairy tail, bleach, naruto shippuden, sword art online (este pe baza unui roman), acel world(si acest este pe baza unui roman).