| deeaandrusca a întrebat:

.mai am doi ani pana la liceu dar m-am hotarat sa ma duc la stinte caci vreau sa devin medic veterinar
si as vrea sa stiu ce materi sunt mai importante decta biologia
pss daca sunt elevi de la licul dante aligheri va rog sa imi trimiteti mesaj am intrebari suplimentera pentru voi caci invat acolo si vreau sa dau mai departe la liceu

Răspuns Câştigător
| DoctorLove a răspuns:

Buna!
Eu am terminat chiar acum liceul cu profilul real stiinte!
Este cel mai echilibrat dintre profile dupa parerea mea si o alegere foarte buna daca vrei sa devii medic.
Materiile cele mai importante o sa fie matematica, romana, chimie, biologia si fizica.(2-4 ore pe saptamana)
Iti doresc sa ajungi acolo unde iti doresti! :*